No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO]

No to teraz się zacznie! Czerwona kartka dla FC Barcelony w meczu z PSG [WIDEO] fot. Polsat Sport
Patryk Krenz
Źródło: Polsat Sport

FC Barcelona rywalizuje z Paris Saint-Germain w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Sytuacja gospodarzy skomplikowała się znacznie w 30 minucie, gdy czerwoną kartkę ujrzał Ronald Araújo.

Dla gospodarzy wtorkowa rywalizacja rozpoczęła się znakomicie. Już dwanaście minut po pierwszym gwizdku arbitra do bramki strzeżonej przez Gianluigiego Donnarummę trafił Raphinha. Wcześniej świetnym podaniem popisał się młodziutki Lamine Yamal, który ustanowił następny rekord w swej krótkiej karierze.

Biorąc pod uwagę zwycięstwo 3:2 na Parc des Princes, mistrzowie Katalonii mogli poczuć się pewnie. Euforia nie trwała długo.

Z biegiem minut zawodnicy Paris Saint-Germain operowali coraz częściej na połowie gospodarzy. W końcu na chwilę przed 29. minutą Bradley Barcola wybiegł do prostopadłej piłki, zbliżając się do bramki Marca-Andre ter Stegena.

Młodego Francuza powalił Ronald Araújo, chwytając go wyraźnie za bark.

Sędzia bez wahania pokazał urugwajskiemu defensorowi czerwoną kartkę. Jak się okazało, do faulu doszło tuż przed polem karnym.

Xavi musiał dokonać roszady. Formacje obronne kosztem Yamal wzmocnił Iñigo Martínez.

Paryżanie skorzystali z przewagi już dziesięć minut później. Ousmane Dembélé z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce, doprowadzając do remisu w drugim spotkaniu. Oczywiście, FC Barcelona ma jeszcze zaliczkę.