Marc-André ter Stegen przekombinował. Fatalny błąd bramkarza FC Barcelony [WIDEO] fot. Eleven Sports
Patryk Krenz
Źródło: Eleven Sports

FC Barcelona rozpoczęła udanie starcie z Valencią w 33. kolejce LaLigi, zdobywając jako pierwsza gola. Radość nie trwała długo, gdyż zaledwie pięć minut później koszmarny błąd popełnił Marc-André ter Stegen.

FC Barcelonie pozostała już jedynie walka w hiszpańskiej ekstraklasie. Jej szanse na obronę mistrzowskiego tytułu są znikome.

W ostatniej ligowej kolejce drużyna Xaviego mogła podłączyć się do tlenu, wygrywając z Realem Madryt. Ostatecznie przegrała na stadionie „Królewskich” 2:3. Wykorzystała to sąsiednia Girona, która wskoczyła na drugą lokatę w tabeli.

W ramach 33. kolejki „Duma Katalonii” musiała zmierzyć się z Valencią. Rywalizację na Stadionie Olimpijskim w dzielnicy Sants-Montjuïc rozpoczęła udanie. Już w 22. minucie do siatki trafił Fermin Lopez.

Radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. Niecałe pięć minut później fatalny błąd popełnił Marc-André ter Stegen.

Niemiecki bramkarz chciał opanować złe podanie gracza drużyny przeciwnej, podcinając ją prawdopodobnie nad pędzącym Hugo Duro. Przeliczył się i skiksował. Były napastnik Realu Madryt Castilla z drobnymi problemami umieścił piłkę w pustej bramce.

Dziesięć minut później rzut karny sprokurował Ronald Araujo - na gola zamienił go Pepelu.