Lionel Messi i Luis Suárez zgarniają trzy punkty na inaugurację MLS [WIDEO]

Lionel Messi i Luis Suárez zgarniają trzy punkty na inaugurację MLS [WIDEO] fot. YES Market Media / Shutterstock.com

Inter Miami i Real Salt Lake otworzyły 46. sezon MLS w historii. Na inaugurację gospodarze okazali się lepsi od ekipy ze stanu Utah, wygrywając 2:0. Bezpośredni wpływ na zaangażowanie w akcje bramkowe wywarli Lionel Messi oraz Luis Suárez.

Zgodnie z oczekiwaniami ekspertów i bukmacherów „Czaple” od pierwszej minuty przejęły kontrolę nad meczem i okazały się bardziej konkretne w kreowaniu sytuacji. Z 15 prób stworzonych pod polem karnym przeciwnika aż osiem zakończyło się celnym strzałem.

Dwa z nich wpadły do siatki. Najpierw Sergio Busquets uruchomił przez środek podaniem Lionela Messiego, ten od razu znalazł wolną przestrzeń dla Roberta Taylora i z okolicy szesnastego metra wpisał się na listę zdobywców bramek płaskim uderzeniem.

Finowi dopisało też szczęście, bo kiepską interwencją wykazał się Zac MacMath.

Po przerwie przyjezdni postawili większy opór, próbując odgryzać się szybkimi atakami lub przynajmniej stworzyć coś z gry pozycyjnej.

Na niewiele się to jednak zdało. Wynik rywalizacji w 83. minucie ustalił południowoamerykański tercet. Messi podholował futbolówkę na 20. metr od bramki przeciwnika, zagrał krótko do Suáreza, ten znalazł w polu karnym Diego Gómeza i skutecznie wykończył akcję.

W meczu wziął też udział Jordi Alba, spędzając na murawie w Miami całe spotkanie.

Tym samym podopieczni Gerardo „Taty” Martino starli po sobie złe wrażenie w okresu przygotowawczego, kiedy potrafili wygrać tylko jeden sparing na osiem rozegranych.

Dalej na rozkładzie jazdy Inter czeka rywalizacja na wyjeździe z Los Angeles Galaxy. Do pojedynku dojdzie w noc polskiego czasu z 26 na 27 lutego.