Kapitan reprezentacji Chin zrezygnował z gry w narodowych barwach po kolejnej kompromitacji [OFICJALNIE] fot. Shutterstock
Piotr Trochimowicz
Źródło: South China Morning Post

Zhang Linpeng ogłosił rezygnację z dalszych występów w reprezentacji Chin po zremisowanym meczu wyjazdowym z Singapurem w eliminacjach Mistrzostw Świata w 2026 roku – donosi „South China Morning Post”.

Drużyna, w której 34-letni prawy obrońca pełnił funkcję kapitana, prowadziła do przerwy 2:0. Oba gole strzelił były zawodnik Espanyolu Wu Lei, jednak nie wykorzystał przy tym rzutu karnego.

W drugiej połowie Singapur zdołał odrobić straty, a wyrównująca bramka padła po nieudanym wybiciu piłki przez Zhanga Linpenga.

- Myślałem o tym długo. Sądzę, że nadszedł czas zakończyć karierę w reprezentacji. Nie mogliśmy pokonać nawet drużyny Singapuru. Uważam to za niedopuszczalne i upokarzające – powiedział po zakończeniu spotkania.

Selekcjoner chińskiego zespołu Branko Ivanković stwierdził zaś:

- W przerwie powiedziałem swoim zawodnikom, że 2:0 jest niebezpieczne. Niestety, w drugiej połowie nie spisaliśmy się dobrze. Powinniśmy zwiększyć skuteczność w zdobywaniu bramek w nadchodzącym spotkaniu, a mamy wiele do poprawy. Zespół musi dołożyć wszelkich starań, aby wygrać następny mecz.

Chiny przed rewanżem na własnym terenie zajmują trzecie miejsce w grupie C. Wcześniej pokonały Tajlandię na wyjeździe 2:1 i przegrały u siebie z Koreą Południową 0:3. Dla Singapuru był to zaś pierwszy punkt zdobyty w drugiej rundzie eliminacji.

Zhang Linpeng w narodowych barwach rozegrał 105 meczów i strzelił sześć goli. Brał udział w czterech edycjach Pucharu Azji. Ostatnio opaskę kapitańską zakładał na zmianę z Wu Xi.

Od kwietnia 2022 roku występuje w Shanghai Port. Wcześniej był przez 11 lat związany z Guangzhou Evergrande.