Magiczny Ángel Di María. „Olimpijski” gol w Lidze Mistrzów [WIDEO]

Magiczny Ángel Di María. „Olimpijski” gol w Lidze Mistrzów [WIDEO] fot. Polsat Sport
Patryk Krenz
Źródło: Polsat Sport

Ángel Di María popisał się w starciu szóstej kolejki Ligi Mistrzów z Red Bullem Salzburg. Skrzydłowy Benfiki zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego.

Ángel Di María przez lata kariery przyzwyczaił nas do pięknych bramek. Po powrocie do Benfiki udowadnia, że nie zatracił swojej magii.

Doświadczony skrzydłowy po wojażach w Realu Madryt, Manchesterze United, Paris Saint-Germain i Juventusie, ponownie sprawia radość kibicom z Estádio da Luz.

Benfica nie prezentowała się najlepiej w fazie grupowej Ligi Mistrzów, dlatego w ostatnim spotkaniu z Red Bullem Salzburg walczy o awans do Ligi Europy. Lizbończycy potrzebują zwycięstwa, by wyrzucić Austriaków z pucharów.

W meczu na Red Bull Arena przez lwią część pierwszej połowy lepiej prezentowali się gospodarze, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji. Goście długo chowali się za gardą i w końcu zadali dwa mocne ciosy.

Na prowadzenie Benficę wyprowadził Ángel Di María.

Argentyńczyk dzięki temu trafieniu z pewnością trafi na czołówki wielu gazet. W 32. minucie podszedł on do rzutu rożnego i bezpośredniego z niego, umieścił piłkę w siatce.

Oczywiście, lepiej mógł zachować się golkiper „Byków”, co i tak nie powinno odbierać laurów mistrzowi świata z Kataru, który celebrował ósme trafienie w tym sezonie.

Trafienie 35-latka natchnęło resztę zespołu. W 46. minucie na 2:0 podwyższył Rafa Silva.