Harry Kane wyrównał rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO]

Harry Kane wyrównał rekord Roberta Lewandowskiego [WIDEO] fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Bayern Monachium w szesnastej kolejce Bundesligi rywalizował z TSG 1899 Hoffenheim i wygrał zawody 3:0. Wśród strzelców znalazł się Harry Kane, co umożliwiło mu przejście do historii.

„Gwiazda Południa” wróciła na boisko po krótkiej przerwie zimowej. W pierwszym spotkaniu piłkarze uraczyli swoich kibiców zwycięstwem.

Thomas Tuchel wystawił do gry Manuela Neuera, Dayota Upamecano, Joshuę Kimmicha czy Harry’ego Kane’a.

Mimo że początkowo błyszczeli inni, ostatnie słowo należało do piłkarza, który w poprzednich miesiącach wręcz brylował w Bundeslidze.

Wszystko zaczęło się od trafienia Jamala Musiali. Niemcowi asystował Leroy Sané. Później ten sam duet zapewnił gola na 2:0.

Była 90. minuta, gdy podaniem w pole karne Kane’a wypuścił Leon Goretzka. Anglik doskonale wiedział, co zrobić z futbolówką i ustalił w ten sposób wynik rywalizacji.

Dla środkowego napastnika był to gol numer 22 i jak wyliczyli statystycy, w przeszłości w pierwszej połowie sezonu identycznym rezultatem pochwalić mógł się jedynie Robert Lewandowski. Jesteśmy zatem świadkami historycznego wyrównania.

Licząc wszystkie rozgrywki, trzydziestolatek wpisywał się na listę strzelców już 26 razy.