Wisła Kraków chciała bardziej. Puchar Polski dla „Białej Gwiazdy” [WIDEO]

Wisła Kraków chciała bardziej. Puchar Polski dla „Białej Gwiazdy” [WIDEO] fot. FotoPyK

Wisła Kraków w finale Pucharu Polski pokonała Pogoń Szczecin 2:1 i sięgnęła po trofeum.

W spotkanie lepiej weszli piłkarze spod Wawelu, ale swojej okazji nie już na początku zawodów nie wykorzystał Szymon Sobczak, który w polu karnym złożył się do strzału piętą.

Ten sam zawodnik przed zakończeniem pierwszej połowy główkował na bramkę „Portowców”. Wówczas świetnie spisał się Valentin Cojocaru.

W międzyczasie rozruszać swoich kolegów próbował Kamil Grosicki, który kilka razy stwarzał zagrożenie na skrzydle.

Po zmianie stron do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić zawodnicy ze Szczecina. Przełamanie przyszło jednak dopiero w 75. minucie.

Efthymios Koulouris otrzymał piłkę na skraju pola karnego i korzystając z okazji, postanowił złożyć się do strzału po długim słupku. Chwilę potem futbolówka zatrzepotała w siatce.

Podrażniona „Biała Gwiazda” szukała okazji do wyrównania. Najlepsza okazja pojawiła się w 90. minucie. Wtedy na wprost bramki uderzał Goku, ale przed nim wyrósł Mariusz Malec i zablokował piłkę tuż przed golkiperem.

Kiedy prowadząca drużyna czekała już na ostatni gwizdek, niespodziewanie w ostatniej akcji wyrównał Eneko Satrústegui, do którego piłka trafiła po strąceniu Alana Urygi.

Biorąc to pod uwagę, sędzia zarządził dogrywkę.

Podbudowana Wisła przejęła inicjatywę i w trzeciej minucie dodatkowe czasu gry strzeliła gola na 2:1. Fatalny błąd Léo Borgesa wykorzystał Ángel Rodado.

Podczas drugiej połowy dogrywki działo się sporo. Świetną szansę zmarnował Patryk Gogół, po rzucie rożnym przestrzelił Malec. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie.