„Kto go teraz utrzyma w ryzach”. Zbigniew Boniek ze szpilką po zwycięstwie Wisły Kraków fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Źródło: Zbigniew Boniek [X]

Zbigniew Boniek za pośrednictwem portalu X skomentował zwycięstwo Wisły Kraków nad Pogonią Szczecin w finale Pucharu Polski. Korzystając z okazji, wbił również małą szpilkę prezesowi Jarosławowi Królewskiemu.

Finałowe spotkanie Pucharu Polski zakończyło się niespodziewanym zwycięstwem Wisły Kraków, która w szalonym stylu odwróciła losy meczu i pokonała (2-1) wyżej notowaną Pogoń Szczecin.

Pierwszoligowiec od samego początku prezentował się naprawdę nieźle, tworząc sobie kilka klarownych sytuacji już w pierwszej połowie spotkania. Zawodnikom Wisły brakowało jednak skuteczności lub też ich strzały udanie bronił Valentin Cojocaru.

Pogoń jako pierwsza otworzyła wynik meczu, dokonując tego dopiero w 75. minucie. Wisła walczyła jednak do końca, czego efektem była wyrównująca bramka w samej końcówce spotkania. Dzieła zniszczenia w pierwszej połowie dogrywki dokonał Ángel Rodado.

Po końcowym gwizdku na portalu X triumf krakowskiego zespołu skomentował Zbigniew Boniek. Były piłkarz oraz prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej wbił również małą szpilkę prezesowi Wisły, a więc Jarosławowi Królewskiemu.

Warto wspomnieć, że Boniek już kiedyś nazwał Królewskiego „trampkarzem”, dlatego też możemy być pewni, że w poniższym wpisie chodzi właśnie o prezesa Wisły.

„Jeden z najpiękniejszych finałów Pucharu Polski. Pogoń będzie długo pamiętała ten mecz. Wisła fantastyczna, Kaziu Kmiecik wzruszony. Brawa dla kibiców obu drużyn. Ps. Gratulacje dla Trampkarza, kto go teraz utrzyma w ryzach” - napisał.