Fatalna forma Birmingham City pod wodzą Wayne’a Rooneya

Fatalna forma Birmingham City pod wodzą Wayne’a Rooneya fot. Ringo Chiu / Shutterstock.com
Piotr Trochimowicz
Źródło: EFL Championship

Birmingham City przegrało wczoraj 1:3 ze Stoke City, co było 11. porażką tego zespołu w obecnym sezonie Championship i ósmą pod wodzą trenera Wayne’a Rooneya.

Podopieczni 38-latka zajmują aktualnie 19. miejsce w tabeli i mają siedem punktów przewagi nad strefą spadkową.

Najlepszy strzelec w historii Manchesteru United objął drużynę z Birmingham 11 października bieżącego roku, zastępując Johna Eustace’a. Z 13 meczów wygrał tylko dwa i trzy zremisował, a jego zawodnicy strzelili 15 goli i stracili 27.

W dwóch spotkaniach zespół prowadzony przez 120-krotnego reprezentanta Anglii roztrwonił dwubramkową przewagę. W domowym meczu z Ipswich Town rywale doprowadzili do remisu 2:2, strzelając oba gole w odstępie dziesięciu minut.

Z kolei niedawne wyjazdowe starcie z Plymouth Argyle zakończyło się remisem 3:3, pomimo prowadzenia Birmingham City 3:1 do 68. minuty. Bezpośrednią czerwoną kartkę na początku drugiej połowy obejrzał jednak wtedy reprezentant Polski Krystian Bielik.

Wayne Rooney wcześniej prowadził Derby County i DC United, w których występował także jako zawodnik. Z angielskim zespołem, na który nałożono wówczas karę 21 ujemnych punktów, zaliczył spadek do League One. Natomiast drużyna z Major League Soccer pod jego wodzą nie zdołała zakwalifikować się do fazy play-off, a w 2022 zajęła ostatnie miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.