Duża kontrowersja w meczu ŁKS Łódź - Lech Poznań. „Ewidentny rzut karny” [WIDEO] fot. FotoPyK

W końcówce spotkania ŁKS Łódź - Lech Poznań (2:3) Afonso Sousa został przewrócony w polu karnym. Mimo tego gwizdek arbitra milczał jak zaklęty.

Walczący o utrzymanie zespół prowadzony przez Marcina Matysiaka w 29. kolejce stanął przed trudnym zadaniem. Łodzianom przyszło bowiem rywalizować z „Kolejorzem”.

Goście jeszcze przed przerwą potwierdzili wyższość na przeciwnikiem i wyszli na prowadzenie za sprawą Mikaela Ishaka. W 56. minucie było już 2:0 dla poznaniaków.

Niespodziewanie po godzinie gry miejscowi zdobyli bramkę kontaktową. W tej sytuacji rzut karny został zamieniony na gola.

Miejscowi niedługo potem stracili jednego z piłkarzy i musieli grać w osłabieniu. Wówczas sędzia główny podjął trudną do wytłumaczenia decyzję.

Po wycięciu w polu karnym przez Rahila Məmmədova Afonso Sousa upadł na murawę, ale mimo tego Damian Sylwestrzak postanowił nie odgwizdywać jedenastki. To oczywiście duża kontrowersja.

W 86. minucie Stipe Jurić doprowadził do wyrównania, co sprawiło, że sytuacja z Sousą zyskała na znaczeniu.

Koniec końców w doliczonym czasie zwycięską bramkę dla Lecha zdobył Filip Marchwiński i skończyło się na 3:2.