Pogoń Szczecin z przetarciem przed wielkim finałem. „Pokazaliśmy, że jesteśmy na niego gotowi” fot. Konrad Swierad / Shutterstock.com
Dawid Basiak
Źródło: Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin zremisowała (2:2) wyjazdowe spotkanie z liderującą Jagiellonią Białystok. Po końcowym gwizdku trener gości Jens Gustafsson przyznał, że był to dobry sprawdzian przed zbliżającym się finałem Pucharu Polski.

Jagiellonia Białystok podchodziła do piątkowego spotkania w roli delikatnego faworyta, choć w dwóch ostatnich bezpośrednich pojedynkach to Pogoń Szczecin okazywała się zwycięska. Tym razem po stronie „Dumy Podlasia” stał jednak atut własnej publiczności.

Hitowe starcie w Białymstoku przyniosło zebranym kibicom wiele emocji oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Pogoń już w 15. minucie wyszła na prowadzenie, a mimo to gospodarze jeszcze w pierwszej odsłonie meczu zdołali odwrócić wynik na swoją korzyść.

Ostatecznie Jagiellonia musiała obejść się smakiem, ponieważ podopieczni Jensa Gustafssona w 57. minucie za sprawą Léo Borgesa zdobyli swoją drugą bramkę, która ustaliła końcowy rezultat.

Po końcowym gwizdku trener Pogoni otwarcie wyznał, że jego zespół wszedł na odpowiedni poziom dopiero w drugiej połowie gry.

- To był dla nas bardzo ciężki mecz. Zwłaszcza w pierwszej połowie nie graliśmy tak, jak byśmy chcieli. W każdym razie myślę, że w drugiej części gry pokazaliśmy Pogoń z najlepszej strony. Ostatecznie przywozimy punkt po meczu z trudnym rywalem, więc to dla nas w porządku. Myślę, że to spotkanie mogło pójść w obie strony. Zarówno my mogliśmy wygrać, jak i Jagiellonia - powiedział.

Gustafsson podkreślił również sprawę nadchodzącego finału Pucharu Polski, w którym jego zespół zmierzy się z pierwszoligową Wisłą Kraków. Jak stwierdził Szwed, Pogoń pokazała, że jest na niego gotowa.

- Jak mówiłem, remis jest okej. Sądzę, że to, jak pokazaliśmy się w drugiej połowie zabierzemy ze sobą na finał, bo w końcu możemy głośno mówić o tym, że niebawem w nim zagramy. Myślę, że dzisiejszy mecz też był takim przygotowaniem do finału. Druga połowa pokazała, że jesteśmy na niego gotowi - przyznał.

Wielki finał Pucharu Polski pomiędzy Pogonią a Wisłą odbędzie się w czwartek 2 maja o godzinie 16:00 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund wbija szpilę PSG. Zemsta słodka niczym wino [FOTO] Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Borussia Dortmund awansowała do finału Ligi Mistrzów. Zarobi na tym... Manchester United Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Lament w Parku Książąt. Borussia Dortmund w finale Ligi Mistrzów! [WIDEO] Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Niewypał transferowy wróci do Legii Warszawa. Klub go nie chce Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Manchester United wybrał nowego trenera?! Negocjacje z „topowym kandydatem” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Josué rozczarowany postawą Legii Warszawa. „Do samego końca na to liczył” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę” Lukas Podolski zapowiedział koniec kariery. „Po tym skończę”