Wychowanek Ruchu Chorzów z debiutem we Włoszech. Przyczynił się do pokonania potentata fot. Cagliari Calcio
Źródło: Transfery.info | Dom Futbolu [X]

Antoni Franke zanotował debiut w rozgrywkach Primavery w barwach Cagliari Calcio.

O godzinie 11:00 w sobotę młodzieżowy zespół Cagliari Calcio U-19 rozpoczął rywalizację ze swoimi rówieśnikami broniącymi barw Atalanty.

W kadrze meczowej gospodarzy na to spotkanie znalazł się Antoni Franke. Polak występujący na pozycji środkowego obrońcy zasiadł na ławce rezerwowych z nadzieją na debiut na szczeblu Primavery.

Szansy na swój pierwszy występ na tym poziomie rozgrywek doczekał się w 40. minucie konfrontacji, kiedy trener „Wyspiarzy” podjął decyzję o wprowadzeniu go na boisko przy stanie 0:1.

Po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania, a w końcówce meczu strzelili dwa kolejne gole, dzięki czemu mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:1. Z kolei Franke zanotował czyste konto (rywal nie zdobył bramki, odkąd 17-latek pojawił się na murawie).

Warto również odnotować, że w ekipie Atalanty pełne 90 minut rozegrał polski bramkarz Piotr Pardel.

Franke to wychowanek Ruchu Chorzów, z którym rozstał się w styczniu ubiegłego roku na rzecz gry w koszulce włoskiego klubu.

Cagliari Calcio U-19 zgarnęło cenne trzy punkty i tym samym przesunęło się na ósme miejsce w tabeli Primavery.

Natomiast walcząca o mistrzostwo ligi Atalanta U-19 poniosła porażkę, która oddala zespół z Bergamo od awansu do półfinału będącego częścią małego turnieju w charakterze fazy pucharowej po zakończeniu sezonu zasadniczego.