Sędziowski skandal w Bundeslidze. Borussia Dortmund z bramką z karnego, który został... anulowany fot. ph.FAB / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info | Borussia Dortmund

W meczu dwóch Borussii - Mönchengladbach i Dortmund, doszło do sporego zamieszania. W 49. minucie rzut karny dla tej drugiej wykorzystał Marcel Sabitzer, ale nie cieszył się długo z trafienia. Po konsultacji VAR sędzia anulował przyznaną jedenastkę...

Borussia Dortmund nie może być zadowolona z ostatnich tygodni. Po zwycięstwie nad Bayernem Monachium nie poszła za ciosem, przegrywając najpierw w lidze z VfB Stuttgart, a potem w Lidze Mistrzów z Atlético Madryt.

Kibice upatrywali zatem przełamania w gorącym starciu z imienniczką z Mönchengladbach.

Podopieczni Edina Terzicia już po 30. minutach prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Marcela Sabitzera. Pod koniec pierwszej połowy gola kontaktowego zdobył Maximilian Wober.

Po zmianie stron nadal przy piłce częściej utrzymywali się goście. W końcu w 49. minucie Florian Badstübner podyktował dla nich rzut karny. Do strzału z jedenastu metrów podszedł Sabitzer, podwyższając na 3:1.

Euforia nie trwała zbyt długo. Arbiter zakomunikował, że jeszcze raz sprawdzi sytuację. Nie chodziło o źle wykonany strzał, lecz o sam faul, który miał doprowadzić do przewinienia.

Badstübner podszedł do monitora i po dłużącej się chwili... anulował gola.

Borussia Dortmund odniosła się do całego zdarzenia w mediach społecznościowych, używając do tego popularnego mema.

Oczywiście zachowanie sędziego jest niezgodne z zasadami piłki nożnej. W najbliższych dniach powinniśmy dowiedzieć się, jakie go czekają konsekwencje ze strony władz.

Szczęściem w nieszczęściu dla Badstübnera jest fakt, że BVB ostatecznie wygrała ten mecz, więc sama nie powinna szczególnie głośno protestować.

Ekipa z Signal Iduna Park nadal nie może być pewna miejsca w czołowej czwórce Bundesligi. Tego zadania nie ułatwia jej terminarz, w którym widnieją starcia z Bayerem Leverkusen i RB Lipsk.