OFICJALNIE: Znamy finalistów Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Zabraknie saudyjskich gigantów fot. charnsitr / Shutterstock.com
Łukasz Grzywaczyk

Yokohama F. Marinos dzięki wygranej 5:4 w rzutach karnych nad Ulsan Hyundai FC awansowała do finału Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Japoński klub zmierzy się w nim z Al-Ain FC, które w półfinale sensacyjnie wyeliminowało Al-Hilal.

W Azji podobnie jak w Europie przychodzi czas najważniejszych spotkań w Lidze Mistrzów. Podczas gdy na Starym Kontynencie trwa oczekiwanie na półfinałowe starcia, tak na Wschodzie wyłoniono już finalistów bieżącej edycji. W najważniejszym meczu rozgrywek naprzeciwko japońskiej Yokohamy F. Marinos stanie emirackie Al-Ain FC, które w zakończonym dwumeczu nieoczekiwanie pokonało wypełnione gwiazdami Al-Hilal (5:4).

Al-Ain FC pierwsze półfinałowe spotkanie rozgrywało na swoim terenie, pewnie pokonując wyżej notowanych rywali aż 4:2. Właśnie wtedy w pierwszej połowie hat-trickiem popisał się Soufiane Rahimi. Z kolei w przegranym 1:2 rewanżu bramki Rúbena Nevesa i Salema Al Dawsariego okazały się być niewystarczające, by odwrócić losy awansu. Wcześniej w fazie play-off eliminowali oni uzbeckie Nasaf Qarshi (2:1) oraz saudyjskie Al-Nassr z Cristiano Ronaldo w składzie (5:4 po rzutach karnych).

Drużyna na co dzień występująca w J1 League natomiast miała do pokonania tajlandzki Bangkok United (3:2), chiński Shadong Taishan (3:1) i południowokoreański Ulsan Hyundai (4:3).

Finał Azjatyckiej Ligi Mistrzów również rozegrany będzie w formie dwumeczu. Pierwsze starcie Yokohamy F. Marinos z Al-Ain FC odbędzie się 11 maja w Japonii, a rewanż kilkanaście dni później - 25 maja na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich.