Nico Williams „odpowiedział” kibicom Atlético Madryt. Rewanż za rasistowskie wyzwiska [WIDEO]

Nico Williams „odpowiedział” kibicom Atlético Madryt. Rewanż za rasistowskie wyzwiska [WIDEO] fot. Sergio Ruiz/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus
Źródło: Athletic Club

Nico Williams zdobył bramkę zaledwie kilka minut po tym, jak kibice Atlético Madryt obrażali go na tle rasistowskim.

Atlético Madryt gości na własnym obiekcie zespół Athleticu w ramach meczu 33. kolejki bieżącego sezonu LaLigi.

W 36. minucie rywalizacja została na krótko przerwana. Przymierzający się do wykonania rzutu rożnego Nico Williams zaprzestał gry z powodu rasistowskich okrzyków skierowanych pod jego adresem ze strony fanów gospodarzy.

Ostatecznie obraźliwy przekaz płynący z trybun stadionu Wanda Metropolitano ucichł, a sędzia główny wznowił spotkanie. Mecz był kontynuowany.

Na chwilę przed końcem regulaminowego czasu pierwszej połowy Athletic zdobył bramkę wyrównującą. Jej autorem został nie kto inny, jak Nico Williams, który zrewanżował się sympatykom Atlético Madryt za sytuację sprzed kilku minut. W trakcie celebracji wskazał na swój kolor skóry.

Tym samym 21-latek zdobył czwartą bramkę w trwającym sezonie LaLigi. Swój dorobek wzbogaca o dziewięć asyst.

Athletic przegrał z Atlético Madryt 1:3. Dla zespołu dowodzonego przez Diego Simeone trafiali Rodrigo de Paul oraz Angel Correa. Ponadto gol samobójczy wpisano na konto bramkarza przyjezdnych Unaia Simona.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Pierwsze trofeum od 89 lat. Zasłużony klub tworzy nową historię Pierwsze trofeum od 89 lat. Zasłużony klub tworzy nową historię Marco Reus prowadzi rozmowy z nowym klubem Marco Reus prowadzi rozmowy z nowym klubem Marek Papszun sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji. Przed nią dwa wielkie turnieje Marek Papszun sensacyjnym kandydatem na selekcjonera reprezentacji. Przed nią dwa wielkie turnieje OFICJALNIE: Wisła Kraków z licencją na grę w europejskich pucharach OFICJALNIE: Wisła Kraków z licencją na grę w europejskich pucharach OFICJALNIE: Lechia Gdańsk bez licencji na grę w Ekstraklasie OFICJALNIE: Lechia Gdańsk bez licencji na grę w Ekstraklasie Dawid Szwarga: Doszło do rozwodu, a nadal mieszkamy razem Dawid Szwarga: Doszło do rozwodu, a nadal mieszkamy razem Raków Częstochowa wybrał nowego trenera. „Jest już zgoda i porozumienie” Raków Częstochowa wybrał nowego trenera. „Jest już zgoda i porozumienie”