Kibice spalili koszulkę Mario Balotellego. „Spoć ją albo odejdź” [WIDEO]

Kibice spalili koszulkę Mario Balotellego. „Spoć ją albo odejdź” [WIDEO] fot. Blue Sport
Źródło: Blick I Gianluca Di Marzio

Kibice FC Sion mają pretensje do Mario Balotellego o brak zaangażowania w występy w koszulce ich zespołu.

W sobotę FC Sion mierzył się na swoim stadionie z FC Sankt Gallen w szwajcarskiej ekstraklasie. Gospodarze przegrali 0:4, notując jedenaste ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Od połowy października drużyna zaliczyła cztery remisy i siedem porażek. Z dorobkiem 22 punktów zajmuje dziewiąte, przedostatnie miejsce w tabeli.

Mario Balotelli przeciwko Sankt Gallen zagrał z opaską kapitańską na ramieniu. Włoch przebywał na murawie do 70. minuty. Jak pisze „Blick”, prezentował się przeciętnie, a mowa jego ciała zdradzała rosnącą frustrację i irytację. Napastnik nie poprawił swojego dorobku strzeleckiego, który wynosi pięć goli (trzy z rzutów karnych, a ostatni w listopadzie). Wszystko wskazuje na to, że kibice Sionu oczekują od niego więcej.

Szwajcarska gazeta podaje, że sobotniemu zejściu 32-latka z boiska towarzyszyły gwizdy. „Spoć koszulkę albo odejdź” - mieli intonować kibice zespołu, którzy zaczęli opuszczać trybuny przed ostatnim gwizdkiem. Doszło też do spalenia jego trykotu.

Kontrakt łączy Sion z Balotellim, w przeszłości graczem między innymi Interu Mediolan, Manchesteru City, Milanu, czy Liverpoolu, do połowy 2024 roku.