Bravo z kolejnym rekordem

Bravo z kolejnym rekordem fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz
Źródło: AS

Claudio Bravo pobił rekord liczby minut bez straconej bramki we wszystkich rozgrywkach, należący dotąd do Víctora Valdésa.

Chilijczyk jeden historyczny sukces odniósł już w poprzednim ligowym meczu z Rayo Vallecano, wygranym przez "Blaugranę" 2-0. Przegonił wtedy Pedro Maríę Artolę w liczbie minut bez straconej bramki w Primera División.

Teraz, po sobotniej wygranej z Eibar 3-0, przyszedł czas na pobicie rekordu swojego poprzednika w katalońskiej bramce, który przez 686 minut nie wpuścił gola we wszystkich rozgrywkach sezonu 2008-09. Claudio Bravo w obecnej kampanii nie musiał wyciągać z własnej siatki od 720 minut, czyli osiem spotkań z rzędu.

Statystyka wygląda szczególnie imponująco, gdy weźmiemy pod uwagę także występy w reprezentacji, w której 31-latek nie puścił bramki od czasu meczu z Brazylią na Mistrzostwach Świata. Łączny czas Chilijczyka bez straconej bramki wynosi więc niesamowite 1002 minuty.