Spektakularny comeback Realu Madryt! Znów to zrobili: od 0-1 do 2-1 [WIDEO]

Spektakularny comeback Realu Madryt! Znów to zrobili: od 0-1 do 2-1 [WIDEO] fot. Bagu Blanco/pressinphoto/SIPA USA/PressFocus

Real Madryt przegrywał 0-1, by ostatecznie pokonać Bayern Monachium 2-1. Bramki dla mistrzów Hiszpanii padały w ostatnich minutach rywalizacji i dzięki temu to właśnie podopieczni Carlo Ancelottiego zagrają na Wembley z Borussią Dortmund.

Remis z Bawarii powodował, że awans do finału w starciu Realu Madryt z Bayernem Monachium pozostawał sprawą otwartą. Za gospodarzami przemawiał jednak atut własnego boiska. W przeszłości wielokrotnie udowadniano, że na Estadio Santiago Bernabéu świeżo upieczony mistrz Hiszpanii może zdziałać cuda.

Już w pierwszej połowie piłkarze Ancelottiego mieli swoje okazje, ale w bramce dwoił się i troił Manuel Neuer. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić - ta maksyma znalazła swoje odzwierciedlenie w 68. minucie, kiedy znakomitym strzałem popisał się Alphonso Davies, dając swojej drużynie prowadzenie.

To tylko podrażniło gospodarzy, którzy ruszyli do zmasowanych ataków. Udało im się zdobyć gola w 73. minucie, ale Szymon Marciniak po interwencji VAR uznał, że faulowany był Joshua Kimmich.

Real nie zamierzał rezygnować, a wysiłki nagrodzono w ostatnich momentach meczu. Najpierw w 88. minucie wyrównał Joselu, by w 91. minucie superzmiennik dorzucił drugie trafienie, notując dublet i wprowadzając tym samym swoich kolegów do finału Ligi Mistrzów.

W nim „Królewscy” powalczą o piętnasty w swojej historii puchar, a rywalem będzie Borussia Dortmund, która we wtorek wyeliminowała PSG.

Potyczka obu tych ekip będzie miała miejsce 1 czerwca na Wembley.