Łączy się go z grą w reprezentacji Polski, strzelił gola w półfinale europejskiego pucharu fot. TV

Santiago Hezze wpisał się na listę strzelców w półfinale Ligi Konferencji Europy pomiędzy Aston Villą a Olympiakosem (2:4).

W fazie pucharowej trwającej edycji Ligi Konferencji Europy Aston Villa ma za sobą zwycięskie dwumecze z Ajaksem oraz Lille. Olympiakos wyeliminował z kolei Ferencvárosi, Maccabi Tel Awiw oraz Fenerbahçe. W czwartkowy wieczór zespoły z Anglii oraz Grecji zmierzyły się ze sobą w pierwszym spotkaniu półfinałowym.

Olympiakos prowadził 2:0 po dwóch bramkach Ayouba El Kaabiego, na które w końcówce pierwszej połowy odpowiedział Ollie Watkins. Po przerwie wyrównał Moussa Diaby, lecz niedługo później hat-tricka skompletował El Kaabi. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się z kolei Santiago Hezze.

22-letni defensywny pomocnik popisał się skutecznym strzałem z dystansu.

Dla mającego polskie obywatelstwo Argentyńczyka to pierwszy gol w barwach Olympiakosu.

Piłkarz wnioskował o nie z uwagi na prośbę ze strony klubu, który musi przestrzegać limitu graczy spoza Unii Europejskiej. Mimo to dość szybko zaczęły się dyskusje na temat jego potencjalnej gry w reprezentacji Polski. Jej selekcjoner Michał Probierz w styczniu przyznał, że rozmawiał z piłkarzem i spotka się z nim osobiście.

Mecz Olympiakosu z Aston Villą zakończyło się wynikiem 4:2. Na murawie nie zabrakło Matty'ego Casha (90 minut).

Rewanż w Grecji odbędzie się w następny czwartek.