Ziścił się wyczekiwany scenariusz. Mecz Arka Gdynia - GKS Katowice o bezpośredni awans do Ekstraklasy [WIDEO] fot. Photografeus / Shutterstock.com

Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia w Derbach Trójmiasta (2:1). W ten sposób zagwarantowała sobie zwycięstwo w I lidze i sprawiła, że ich rywal zmierzy się w ostatniej serii gier z trzecim GKS-em Katowice o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Niedzielny pojedynek na zapleczu polskiej elity zapowiadał się na najbardziej interesujący spośród wszystkich, które odbywały się tego dnia w naszym kraju. Wynikało to nie tylko z uwagi na lokalny charakter tego meczu, ale także tego, że Arka Gdynia pragnęła korzystnym dla siebie rezultatem dołączyć do Lechii Gdańsk w charakterze beniaminka Ekstraklasy w sezonie 2024/2025.

„Biało-Zieloni” nie zamierzali im na to pozwolić, ponieważ ich celem było odniesienie derbowego zwycięstwa i przypieczętowanie wygranej w I lidze.

Początek meczu ułożył się po myśli gospodarzy, bo jeszcze przed upływem kwadransa objęli prowadzenie po trafieniu Kacpra Sezonienki.

Niedługo później przyszło Lechii Gdańsk kontynuować walkę o komplet punktów w osłabieniu, ponieważ z boiska został wyrzucony Andrei Chindriș.

Goście jeszcze przed przerwą wykorzystali tę przewagę i doprowadzili do wyrównania po bramce Alassane'a Sidibe.

Wówczas można było przypuszczać, że Arka Gdynia przejmie po przerwie inicjatywę nad boiskowymi wydarzeniami i przynajmniej utrzyma korzystny dla siebie remis do końca, ponieważ gwarantował on jej bezpośredni awans do elity.

Podopieczni Szymona Grabowskiego przygotowali się na taki rozwój wypadków i ograniczyli swoje ofensywne zapędy. Jeden z ich nielicznych ataków przyniósł jednak oczekiwany skutek w postaci ponownego wyjścia na prowadzenie po golu strzelonym przez Camilo Menę.

„Żółto-Niebiescy” nie zdołali już na nie odpowiedzieć. W efekcie przegrali nie tylko derbowy pojedynek, ale też będą musieli z pełnym zaangażowaniem zagrać w ostatniej serii gier przeciwko trzeciemu GKS-owi Katowice, który w przypadku odniesienia zwycięstwa przeskoczy Arkę w tabeli i skażę ją na grę w barażach.

Ten mecz odbędzie się w Gdyni w dniu 26 maja o godzinie 15:00.