Bundesliga: Robert Gumny z pierwszym golem w tym sezonie

Bundesliga: Robert Gumny z pierwszym golem w tym sezonie fot. Sky Sport

Robert Gumny zdobył bramkę w meczu Bundesligi pomiędzy Augsburgiem a Wolfsburgiem.

Pierwszego gola w sobotnim spotkaniu ligi niemieckiej Augsburga z Wolfsburgiem strzelił Yannick Gerhardt. Pomocnik „Wilków” trafił do siatki w 27. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramowym prowadzeniem gości, ale gospodarze odpowiedzieli na to na początku drugiej części gry.

W 55. minucie piłka powędrowała na pole karne Wolfsburga po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Umieścić ją w siatce próbowało dwóch zawodników Augsburga, ale ich strzały zostały zablokowane. Wtedy to piłka spadła pod nogi Roberta Gumnego, który uderzył mocno z pięciu metrów i pokonał Koena Casteelsa.

Dla 24-letniego prawego obrońcy to pierwszy gol w tym sezonie Bundesligi, a drugi w ogóle w lidze niemieckiej. Przed tygodniem zanotował on asystę w starciu z Schalke 04 (3:2).

Gumny rozpoczął dzisiejszy mecz w podstawowym składzie Augsburga, podobnie jak występujący w Wolfsburgu Jakub Kamiński. Bramkarz tego pierwszego - Rafał Gikiewicz pauzuje z powodu kontuzji.