Piłkarz Zagłębia Lubin imponuje na wiosnę [WIDEO]. Te liczby wyglądają naprawdę dobrze fot. Tomasz Folta / PressFocus
Źródło: Canal+ Sport | Twitter

W niedzielę Zagłębie Lubin mierzyło się w Ekstraklasie z Radomiakiem Radom. Hat-trickiem popisał się Dawid Kurminowski.

Dawid Kurminowski dał prowadzenie Zagłębiu Lubin w 20. minucie starcia z Radomiakiem Radom. Napastnik wykorzystał wtedy dogranie z boku pola karnego autorstwa Kacpra Chodyny.

Korzystny wynik dla „Miedziowych” dość szybko podwyższył Aleks Ławniczak, a Kurminowski swoje drugie trafienie dołożył jeszcze w pierwszej połowie. Tym razem prostopadłym podaniem obsłużył go Marek Mróz.

Na tym strzelanie w wykonaniu gracza lubińskiej ekipy się nie skończyło. W 53. minucie mieliśmy niejako powtórkę pierwszej akcji bramkowej. Ze skrzydła podał Chodyna, a 25-latek skompletował hat-tricka.

Kurminowski notuje udaną rundę wiosenną. Pierwszą część sezonu zakończył z trzema ligowymi golami na koncie. W tym roku uzbierał ich już osiem, a to wszystko w 11 meczach. Wszystkie te trafienia zanotował w dziewięciu ostatnich występach. Przed Radomiakiem strzelał gole w starciach z Puszczą Niepołomice, Koroną Kielce, Pogonią Szczecin, Wartą Poznań oraz Górnikiem Zabrze.

„Gdyby nie Dawid Kurminowski, to Zagłębiu Lubin mogłoby zajrzeć w oczy widmo walki o utrzymanie. To jeden z niewielu zawodników zespołu Waldemara Fornalika, który nie zawodzi” - ocenił w niedzielę na Twitterze Filip Macuda ze Sport.pl.

„Po raz ostatni hat-tricka w barwach Zagłębia Lubin strzelił Jakub Świerczok. Było to 10 grudnia 2017 roku w meczu przeciwko Pogoni Szczecin” - wyliczył Filip Trokielewicz z Mkszablegie.pl.

Zagłębie prowadziło z Radomiakiem 4:1. W końcówce bramki zdobyli Jan Grzesik oraz Dawid Abramowicz i z perspektywy lubinian zrobiło się nerwowo, ale dowieźli oni do końca wynik 4:3.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „To nie przejdzie”. Niespodziewana reakcja kibiców Legii Warszawa po zwycięstwie z Lechem Poznań „To nie przejdzie”. Niespodziewana reakcja kibiców Legii Warszawa po zwycięstwie z Lechem Poznań Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa przerwany! [AKTUALIZACJA] Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa przerwany! [AKTUALIZACJA] Kristoffer Velde do operatora telewizyjnego: F*ck off Kristoffer Velde do operatora telewizyjnego: F*ck off „Wstyd”. Kibice Lecha Poznań z mocną oprawą w hicie Ekstraklasy „Wstyd”. Kibice Lecha Poznań z mocną oprawą w hicie Ekstraklasy Gonçalo Feio zaskoczył. Powrót do składu Legii Warszawa po prawie trzech miesiącach [OFICJALNIE] Gonçalo Feio zaskoczył. Powrót do składu Legii Warszawa po prawie trzech miesiącach [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław finalizuje wyczekiwany transfer. Sprawdzony kierunek Śląsk Wrocław finalizuje wyczekiwany transfer. Sprawdzony kierunek Michał Probierz z ważną misją dla gracza z Ekstraklasy na EURO 2024. „Toczymy dyskusję” Michał Probierz z ważną misją dla gracza z Ekstraklasy na EURO 2024. „Toczymy dyskusję”