Łukasz Skorupski zmierza do Ligi Mistrzów. Bologna z szóstym zwycięstwem z rzędu [WIDEO] fot. cristiano barni / Shutterstock.com

W jednym z hitów 27. kolejki włoskiej Serie A Bologna pokonała w wyjazdowym starciu ekipę Atalanty Bergamo 2:1. Całe spotkanie między słupkami rozegrał Łukasz Skorupski, a w 56. minucie na boisku pojawił się też Kacper Urbański.

Podopieczni Thiago Motty stanęli w niedzielę przed jednym z najtrudniejszych wyzwań w obecnym sezonie ligowym. O godzinie 18:00 rozpoczęli wyjazdowe spotkanie z zespołem Atalanty Bergamo, który nie przegrał na własnym obiekcie od 25 listopada ubiegłego roku.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 28. minucie pojedynku. Piłkę po mocny strzale Davide Zappacosty sparował przed siebie Łukasz Skorupski. W całej sytuacji dobrze odnalazł się Ademola Lookman. To on wpakował futbolówkę do siatki.

Rezultat nie zmienił się do ostatniego gwizdka arbitra w pierwszej części meczu. Zawodnicy dowodzeni przez Gian Piero Gasperiniego schodzili więc na przerwę z golem przewagi.

Przed rozpoczęciem drugiej połowy w szeregach gości doszło do dwóch zmian. Na placu gry pojawili się Alexis Saelemaekers oraz Jhon Lucumí, zmieniając Riccardo Orsoliniego i Stefana Poscha. Dziesięć minut później z ławki rezerwowych wszedł również Kacper Urbański, zastępując Giovanniego Fabbiana.

Chwilę potem gracze Bologny doczekali się upragnionego wyrównania. Rzut karny pewnie wykorzystał Joshua Zirkzee. Na tablicy wyników było już zatem 1:1.

Przyjezdni nie zamierzali na tym poprzestać i natychmiastowo wzięli się do roboty, aby strzelić drugiego gola. Ich poczynania przyniosły zamierzony efekt w 61. minucie. Wówczas na uderzenie piłki z powietrza w pierwszym kontakcie zdecydował się Lewis Ferguson. Wybór Szkota okazał się doskonały, gdyż futbolówka po jego strzale wpadła do bramki.

W kolejnych minutach Atalanta starała się odwrócić losy meczu, ale nie udało się jej tego uczynić. Ostatecznie trzy punkty pojechały do Bolonii.

Drużyna z Łukaszem Skorupskim, a także Kacprem Urbańskim w składzie zakończyła tym samym cudowną passę spotkań bez porażki na własnym stadionie ekipy Gasperiniego. Dzięki zwycięstwu Bologna umocniła się także na czwartym miejscu w ligowej tabeli.