Wojciech Szczęsny obronił karnego w meczu z Sampdorią [WIDEO]

Wojciech Szczęsny obronił karnego w meczu z Sampdorią [WIDEO] fot. Eleven Sports
Źródło: Eleven Sports

Wojciech Szczęsny wybronił rzut karny w sobotnim meczu Serie A pomiędzy Sampdorią a Juventusem (1:3).

Wynik spotkania otworzył w 23. minucie Maya Yoshida, który skierował piłkę do własnej bramki. Niedługo później prowadzenie Juventusu podwyższył Álvaro Morata. Hiszpan wykorzystał rzut karny.

W 74. minucie sędzia podyktował jedenastkę Sampdorii, co było efektem dotknięcia piłki ręką w polu karnym przez Adriena Rabiota po nastrzeleniu przez Antonio Candrevę. To właśnie Candreva stanął naprzeciw Wojciecha Szczęsnego przy karnym. 35-latek wybrał prawy róg bramki strzeżonej przez polskiego golkipera, a ten go wyczuł, notując efektowną obronę.

To trzeci karny obroniony przez Szczęsnego w tym sezonie Serie A. Wcześniej zrobił to w meczach z Romą.

Już po paradzie 31-latka do siatki trafili Abdelhamid Sabiri i Morata. Juventus wygrał 3:1 i aktualnie ma na koncie 56 punktów w tabeli ligi włoskiej.