Wisła Kraków w końcu z przekonującym zwycięstwem [WIDEO]

Wisła Kraków w końcu z przekonującym zwycięstwem [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus
Antoni Obrębski
Źródło: Polsat Sport

Wisła Kraków w ramach 30. kolejki I ligi pokonała Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1.

Wisła Kraków po ostatnim rozczarowującym okresie w końcu odniosła przekonujące zwycięstwo.

Podopieczni Alberta Rudé rozpoczęli spotkanie przy Reymonta dosyć dobrze, w 16. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Jesúsa Alfaro. Podbeskidziu jednak szybko udało się wyrównać i w 26. minucie do bramki „Białej Gwiazdy” trafił Miroslav Iličić.

Wiślacy nie chcieli jednak pozostawić wątpliwości, komu należy się zwycięstwo w tym meczu i już sześć minut później gospodarze ponownie objęli prowadzenie, tym razem za sprawą Ángela Rodado.

Wynik 2:1 dla Wisły utrzymywał się aż do 93. minuty, kiedy na 3:1 podwyższył Patryk Gogół.

Wisła zrehabilitowała się za ostatni remis w słabych okolicznościach z walczącą o utrzymanie Resovią. Podopieczni Rudé wyszli na prowadzenie w 91. minucie, ale i tak nie zdołali wówczas wygrać.

Wisła Kraków po tym zwycięstwie notuje czwarty mecz z rzędu bez porażki. Zespół spod Wawelu dzięki temu plasuje się na trzecim miejscu w tabeli, ale nie ma już raczej co liczyć na wbicie się do pierwszej dwójki, co oznacza, że o awans do Ekstraklasy trzeba będzie powalczyć poprzez baraże.

Należy nadmienić, że Wisła ma rozegrane 30 meczów, ale jej rywale w walce o awans mają po 29. Stąd krakowianie mogą zostać w trakcie tej kolejki wyprzedzeni punktowo przez GKS Katowice oraz GKS Tychy.