Szymon Żurkowski wraca z przytupem do Serie A! Czekał na to od maja... 2022 roku [WIDEO] fot. Eleven Sports

Szymon Żurkowski wrócił kilka dni temu do Serie A i Empoli. Przywitał się świetnie, notując trafienie po asyście Bartosza Bereszyńskiego.

Szymon Żurkowski spadł w poprzednim sezonie ze Spezią Calcio do Serie B. Na drugoligowych boiskach nie prezentował się szczególnie dobrze. „Aquilotti” z nim w składzie kompletnie nie radzili sobie w nowych realiach.

Dość nieoczekiwanie reprezentant Polski opuścił odmęty Serie B, wracając na wyższy poziom.

Żurkowski wrócił w ramach wypożyczenia do Empoli, w którego barwach zanotował już 69 spotkań w latach 2020-2022. Współpracę z 26-latkiem dobrze wspominał Aurelio Andreazzoli.

Empoli w tym sezonie planuje się za wszelką cenę utrzymać w Serie A. Będzie o to naprawdę trudno, biorąc pod uwagę brak zwycięstwa od listopada.

Żurkowski w 20. kolejce ligowej nie pomógł Toskańczykom pokonać Hellas Verona. Mimo to będzie miał z tego spotkania naprawdę miłe wspomnienia.

Pomocnik z Tychów w 64. minucie przegranego 1:2 starcia trafił do siatki po strzale głową. Asystował mu Bartosz Bereszyński.

Długo czekał na swoją kolejną bramkę. Niemoc trwała od 1 maja 2022 roku, kiedy Empoli mierzyło się z Torino.

Po 20 spotkaniach ekipa z Carlo Castellani zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Serie A, mając na koncie zaledwie 13 punktów. Do Hellasu, który zajmuje się tuż nad strefą spadkową, traci już cztery „oczka”.