Zespół prowadzony przez Jacka Magierę zakwalifikował się do europejskich pucharów rzutem na taśmę za sprawą zajęcia czwartego miejsca na zakończenie zmagań w Ekstraklasie.
W normalnych warunkach ta pozycja nie gwarantowałaby udziału w międzynarodowej rywalizacji, ale wywalczenie Pucharu Polski przez wicemistrza kraju - Raków Częstochowa dało taką opcję.
Dzięki temu Śląsk Wrocław jako pierwsza drużyna z naszego kraju zadebiutuje w rywalizacji w nowym tworze UEFA - Lidze Konferencji Europy, która stanowi trzecie w kolejności klubowe rozgrywki na Starym Kontynencie po Lidze Mistrzów i Lidze Europy.
Ekipa z Dolnego Śląska nie może pochwalić się częstą grą na arenie międzynarodowej, ale mimo to przystąpi do pierwszej rundy eliminacyjnej jako zespół rozstawiony, który został umieszczony w grupie 5, gdzie za swoich potencjalnych rywali ma RFS z Łotwy, Paide Linnameeskond z Estonii, Sligo Rovers z Irlandii oraz Larne z Irlandii Północnej.
Każda z tych drużyn nie powinna w teorii sprawić problemów klubowi prowadzonemu przez Jacka Magierę.
Losowanie par I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy odbędzie się 15 czerwca o godzinie 13:30 w szwajcarskim Nyonie.
Pierwsze mecze tej fazy kwalifikacji odbędą się 8 lipca. Z kolei rewanże tydzień później - 15 lipca.
Pragniemy również zauważyć, że 16 czerwca poznamy już potencjalne pary II rundy eliminacyjnej, w której zobaczymy Raków Częstochowa oraz Pogoń Szczecin.
I runda eliminacji Ligi Konferencji Europy
Grupa 1
Rozstawione:
Levadia Tallinn (EST)
Puskás Akadémia (HUN)
Drita (KOS)
Sūduva (LTU)
Nierozstawione:
Dečić (MNE)
Inter Turku (FIN)
St Joseph's (GIB)
Valmiera (LVA)
Grupa 2
Rozstawione:
La Fiorita 1967 (SMR)
Santa Coloma (AND)
Coleraine (NIR)
Domžale (SVN)
Nierozstawione:
Velež (BIH)
Mons Calpe (GIB)
Birkirkara (MLT)
Swift Hesper (LUX)
Grupa 3
Rozstawione:
Shkupi 1987 (MKD)
Tre Penne (SMR)
Partizani (ALB)
Maribor (SVN)
Nierozstawione:
Sfintul Gheorghe (MDA)
Dinamo Batumi (GEO)
Llapi (KOS)
Urartu (ARM)
Grupa 4
Rozstawione:
Laçi (ALB)
FK Sarajevo (BIH)
KuPS (FIN)
Žilina (SVK)
Nierozstawione:
Noah (ARM)
Milsami Orhei (MDA)
Podgorica (MNE)
Dila Gori (GEO)
Grupa 5
Rozstawione:
FH Hafnarfjördur (ISL)
Śląsk Wrocław (POL)
KÍ Klaksvík (FRO)
Bala Town (WAL)
Nierozstawione:
RFS (LVA)
Paide Linnameeskond (EST)
Sligo Rovers (IRL)
Larne (NIR)
Grupa 6
Rozstawione:
Fehérvár FC (HUN)
Sutjeska (MNE)
Petrocub-Hincesti (MDA)
Široki Brijeg (BIH)
Nierozstawione:
Sileks (MKD)
Gagra (GEO)
Ararat Erywań (ARM)
Vllaznia (ALB)
Grupa 7
Rozstawione:
Stjarnan (ISL)
The New Saints (WAL)
Gzira United FC (MLT)
Europa (GIB)
Nierozstawione:
Sant Julià (AND)
Glentoran (NIR)
Bohemians (IRL)
Žalgiris Kowno (LTU)
Grupa 8
Rozstawione:
NSÍ Runavík (FRO)
Liepāja (LVA)
Spartak Trnawa (SVK)
Dundalk (IRL)
Breidablik
Nierozstawione:
Honka Espoo (FIN)
Newtown (WAL)
Mosta (MLT)
Racing FC Union Lëtzebuerg (LUX)
Struga (MKD)