Robert Lewandowski show! Tego w FC Barcelonie jeszcze nie zrobił [WIDEO]

Robert Lewandowski show! Tego w FC Barcelonie jeszcze nie zrobił [WIDEO] fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com

Robert Lewandowski popisał się hat-trickiem, który zapewnił FC Barcelonie zwycięstwo w starciu z Valencią.

Polak wyszedł na to spotkanie od pierwszej minuty, co wcale nie było kwestią oczywistą, biorąc pod uwagę przesłanki, które pojawiały się w mediach przed pierwszym gwizdkiem arbitra. Hiszpańskie źródła sugerowały, że decyzją Xaviego nasz rodak rozpocznie na ławce rezerwowych.

„Duma Katalonii” otworzyła wynik spotkania w 22. minucie. Konkretnie uczynił to Fermín López. 20-latek skorzystał z dośrodkowania Raphinhi i umieścił piłkę w siatce.

Valencia doprowadziła jednak szybko do wyrównania za sprawą trafienia Hugo Duro, a w 38. minucie było już 1:2 po bramce autorstwa Pepelu.

Podopieczni Xaviego musieli więc wziąć się do odrabiania strat, przy czym pomogła czerwona kartka Giorgiego Mamardaszwiliego. Gruzin wyleciał z boiska za faul popełniony przed własnym polem karnym na Lamine'ie Yamalu.

Na ratunek FC Barcelonie przybył w końcu Robert Lewandowski. Najpierw Polak wyrównał stan rywalizacji, strzelając gola głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W 82. minucie zawodów kapitan naszej reprezentacji skorzystał na błędzie podczas piąstkowania bramkarza rywali. Futbolówka ponownie spadła na jego głowę, a on znów znalazł drogę do bramki.

Lewandowski ukoronował swój występ w pojedynku z Valencią w trzeciej minucie doliczonego czasu gry, kiedy precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał Jaume Domenecha.

Tym samym polski napastnik skompletował hat-tricka. Dokonał tego po raz pierwszy na boiskach hiszpańskiej LaLigi.

Obecnie ma na swoim koncie 16 ligowych trafień, które uzupełnia o osiem asyst.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ponad dwa miliony euro dla Stali Mielec?! Letni transfer gwiazdy na „95 procent” Ponad dwa miliony euro dla Stali Mielec?! Letni transfer gwiazdy na „95 procent” Wychowanek Śląska Wrocław z milionowym transferem?! Chce go 19-krotny mistrz kraju Wychowanek Śląska Wrocław z milionowym transferem?! Chce go 19-krotny mistrz kraju Real Madryt wybrał bramkarza na finał Ligi Mistrzów Real Madryt wybrał bramkarza na finał Ligi Mistrzów Thiago Motta osieroci Bolognę?! Trzyletnia umowa już czeka Thiago Motta osieroci Bolognę?! Trzyletnia umowa już czeka Juventus podjął decyzję w sprawie Massimiliano Allegriego. Pozostał tylko jeden dylemat Juventus podjął decyzję w sprawie Massimiliano Allegriego. Pozostał tylko jeden dylemat Lech Poznań pogrążony w wewnętrznym kryzysie Lech Poznań pogrążony w wewnętrznym kryzysie José Mourinho ma na stole ofertę! „Rozmawialiśmy dwie godziny” José Mourinho ma na stole ofertę! „Rozmawialiśmy dwie godziny”