Polskie starcie w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Michał Skóraś ze zwycięstwem w barwach Club Brugge

Polskie starcie w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy. Michał Skóraś ze zwycięstwem w barwach Club Brugge fot. Maarten Straetemans/Isosport/Content Curation/SIPA USA/PressFocus
Dawid Basiak

Club Brugge wygrało pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Konferencji Europy z greckim PAOK-iem (1:0). W szeregach obu zespołów wystąpiło dwóch Polaków. Mowa tu o Michale Skórasiu oraz Tomaszu Kędziorze.

Pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Konferencji Europy pomiędzy Club Brugge a PAOK-iem miało dla nas swój „smaczek” w postaci dwójki Polaków występujących w podstawowym składzie zarówno jednego jak i drugiego zespołu.

Po stronie gospodarzy z Belgii od pierwszej minuty mogliśmy zobaczyć grającego na lewej stronie Michała Skórasia. 24-latek stanął naprzeciw swojemu rodakowi, a mowa tu o Tomaszu Kędziorze, który przebywa obecnie w PAOK-u w ramach wypożyczenia z Dynama Kijów.

Finalnie w dużo lepszych nastrojach czwartkowe spotkanie Ligi Konferencji Europy zakończył Skóraś, którego Club Brugge wygrało przed własną publicznością wynikiem 1:0, po trafieniu Hugo Vetlesena.

Obaj Polacy rozegrali to spotkanie w pełnym wymiarze czasowym. Skóraś zaprezentował się zdecydowanie lepiej od Kędziory, choć piłkarz greckiego zespołu nie popełnił w nim zbyt wielu błędów, dlatego też trudno jest mieć do niego pretensje o końcowy wynik.

Decydujące starcie, które wyznaczy nam jednego z półfinalistów Ligi Konferencji Europy, odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 21:00 na Stádio Toumba w Salonikach.

Tak prezentują się pozostałe wyniki czwartkowych pojedynków, rozgrywanych w ramach pierwszego meczu ćwierćfinałowego Ligi Konferencji Europy:

Olympiakos 3:2 Fenerbahçe

Viktoria Pilzno 0:0 Fiorentina

Aston Villa 2:1 Lille

Club Brugge 1:0 PAOK