OFICJALNIE: Tite zmienia. Powrót do reprezentacji Brazylii po ponad dwóch latach przerwy fot. Transfery.info
Źródło: CBF

Selekcjoner reprezentacji Brazylii, Tite, musiał dowołać nowego zawodnika na najbliższe mecze „Canarinhos”.

Z brazylijskiej kadry na spotkania towarzyskie z Arabią Saudyjską i Argentyną (odpowiednio 12 i 16 października) wyleciał 22-letni skrzydłowy Grêmio Porto Alegre - Éverton Soares. To efekt kontuzji uda, której nabawił się on w miniony weekend.

Tite powołał w jego miejsce Lucasa Mourę z Tottenhamu. 26-latek trafił do londyńskiego klubu na początku roku. O ile druga część poprzedniego sezonu nie była dla niego udana, to nowe rozgrywki rozpoczął bardzo dobrze. Mogący grać na kilku pozycjach atakujący w sierpniu strzelił gola Fulham (3:1) i zanotował dwa trafienia w spotkaniu z Manchesterem United (3:0).

Dla 35-krotnego reprezentanta swojego kraju (cztery bramki) jest to powrót do kadry po dłuższej przerwie. Po raz ostatni w rodzimych barwach wystąpił bowiem w czerwcu 2016 roku (mecz z Ekwadorem, 0:0). Za wyniki „Canarinhos” odpowiadał wtedy Dunga.

Kadra Brazylii na październikowe mecze:

Bramkarze: Alisson (Liverpool), Ederson (Manchester City), Phelipe (Gremio).

Obrońcy: Fabinho (Liverpool), Danilo (Manchester City), Alex Sandro (Juventus), Marcelo (Real Madryt), Marquinhos (Paris Saint-Germain), Miranda (Inter), Eder Militao (FC Porto), Pablo (Bordeaux).

Pomocnicy: Casemiro (Real Madryt), Walace (Hannover), Arthur (Barcelona), Fred (Manchester United), Philippe Coutinho (Barcelona), Renato Augusto (Beijing Guoan).

Atakujący: Roberto Firmino (Liverpool), Gabriel Jesus (Manchester City), Malcom (Barcelona), Neymar (Paris Saint-Germain), Richarlison (Everton), Lucas Moura (Tottenham).