OFICJALNIE: Lechia Gdańsk wydała oświadczenie w sprawie meczu z Gryfem Wejherowo

Źródło: Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk opublikowała komunikat dotyczący niebezpiecznego incydentu, który miał miejsce w trakcie wtorkowego meczu Pucharu Polski z Gryfem Wejherowo.

Spotkanie między drugoligowcem a ekipą z Gdańska zostało przerwane w pierwszej połowie. W 27. minucie, przy wyniku 2:0 dla zespołu z Wejherowa, dać o sobie znać postanowili kibice Gryfa. Jeden z nich, mając do dyspozycji rakietnicę, wystrzelił racę w kierunku Zlatana Alomerovicia. Na szczęście minimalnie chybił.

Oto treść oświadczenia opublikowanego przez Lechię:

„Podczas rozgrywanego w Wejherowie, w dniu 24 września 2019 r., meczu w ramach 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski w kierunku Zlatana Alomerovicia, zawodnika Lechii Gdańsk, zostały wystrzelone z trybun materiały pirotechniczne, które mogły stanowić bezpośrednie zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Klub Lechia Gdańsk SA stanowczo sprzeciwia się takim skandalicznym aktom chuligaństwa na trybunach. Po tym zajściu, jakie miało miejsce podczas pierwszej połowy meczu WKS Gryf Wejherowo – Lechia Gdańsk, zawodnicy oraz sztab jasno i wyraźnie stwierdzili, że kontynuowanie meczu jest obarczone wysokim ryzykiem. Mimo to wyszli na boisko, rozegrali drugą połowę meczu i wygrali spotkanie, awansując do kolejnej rundy.

Rozgrywki pucharowe to piłkarskie święto, na które kibice czekają z utęsknieniem, chcąc dopingować swoją drużynę. Dlatego niezrozumiałe i nieakceptowalne są zachowania, które mogą narazić zdrowie i życie sportowców. Takie incydenty nie mają nic wspólnego z piłką nożną i nie powinny mieć miejsca.

Jednocześnie apelujemy do Polskiego Związku Piłki Nożnej o wnikliwe zbadanie sprawy i wyciągnięcie odpowiednich wniosków. Zwłaszcza, że na trybunach, decyzją klubu WKS Gryf Wejherowo, ze względów bezpieczeństwa nie było kibiców Lechii, a jedynie kibice gospodarzy” - czytamy.

Przypomnijmy, że Lechia wygrała ostatecznie z Gryfem 3:2 i awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.