Lechia Gdańsk o krok od awansu do Ekstraklasy [WIDEO]. Wiadomo, co musi się stać, żeby mogła cieszyć się z niego w ten weekend fot. Piotr Matusewicz / PressFocus

Lechia Gdańsk pokonała w sobotę GKS Tychy 3:0 i jest o krok od wywalczenia awansu do Ekstraklasy.

Rozgrywane w Gdańsku spotkanie zaczęło się dobrze dla tamtejszej Lechii. Prowadzenie objęła ona w 13. minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kacper Sezonienko. 21-latek wykończył podanie Camilo Meny.

Ekipa z Trójmiasta podwyższyła prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Znakomitym strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się wtedy Iwan Żelizko. Dzieło w drugiej połowie zwieńczył Maksym Chłań.

Lechia zwyciężyła z również znajdującym się w czubie pierwszoligowej tabeli GKS-em Tychy i jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do Ekstraklasy. Na koncie zgromadziła 62 punkty - o 12 więcej od czwartego GKS-u Katowice, który w tej kolejce nie grał. Ma od niego lepszy bilans bezpośrednich spotkań, ale chociaż to mało prawdopodobne w teorii możemy być jeszcze świadkami tak zwanej małej tabeli z gdańszczanami, Arką Gdynia oraz katowiczanami.

Żeby podopieczni Szymona Grabowskiego mogli już w pełni cieszyć się z awansu, ci ostatni nie mogą wieczorem wygrać ze Stalą Rzeszów (pierwszy gwizdek o 20:00).

Na dotychczasowy dorobek punktowy Lechii złożyło się 19 wygranych, pięć remisów oraz siedem porażek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu na zapleczu Ekstraklasy jest obecnie Tomáš Bobček. Słowacki napastnik strzelił dziewięć goli.

Więcej na temat: Lechia Gdańsk Polska GKS Tychy Wideo

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jan Urban po meczu z Puszczą Niepołomice. Są podziękowania Jan Urban po meczu z Puszczą Niepołomice. Są podziękowania Michał Probierz się z tego śmieje. „Ludzie mówią i piszą, że go nie lubię” Michał Probierz się z tego śmieje. „Ludzie mówią i piszą, że go nie lubię” OFICJALNIE: Phil Foden najlepszym zawodnikiem sezonu 2023/2024 w Premier League. „Ekscytujący, zachwycający, najlepszy” [WIDEO] OFICJALNIE: Phil Foden najlepszym zawodnikiem sezonu 2023/2024 w Premier League. „Ekscytujący, zachwycający, najlepszy” [WIDEO] POTWIERDZONE: Sevilla podjęła decyzję w sprawie Sergio Ramosa POTWIERDZONE: Sevilla podjęła decyzję w sprawie Sergio Ramosa Josué szczerze o rozstaniu z Legią Warszawa. „Są w tym klubie ludzie, z którymi się nie identyfikuję. Byłem psychicznie zmęczony” Josué szczerze o rozstaniu z Legią Warszawa. „Są w tym klubie ludzie, z którymi się nie identyfikuję. Byłem psychicznie zmęczony” FC Barcelona zaskoczy wyborem nowego trenera?! Nie pracował w Europie, zaraz z hukiem wyleci z klubu FC Barcelona zaskoczy wyborem nowego trenera?! Nie pracował w Europie, zaraz z hukiem wyleci z klubu Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz” Przełomowe wieści w sprawie Luki Modricia. „Najbardziej prawdopodobny scenariusz”