LaLiga: Kontrowersja w meczu Barcelony z Rayo Vallecano

LaLiga: Kontrowersja w meczu Barcelony z Rayo Vallecano fot. TV
Źródło: Cadena SER

FC Barcelona tylko zremisowała w sobotę z Rayo Vallecano 1:1. Do sędziowskiej kontrowersji doszło w końcówce meczu.

Rayo Vallecano objęło prowadzenie w starciu z Barceloną kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Zastępującego w podstawowym składzie mistrzów Hiszpanii Marca-André ter Stegena Iñakiego Peñę strzałem z dystansu zaskoczył Unai López. Gdy wydawało się, że gospodarze niespodziewanie zwyciężą, w 82. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Florian Lejeune, ustalając wynik spotkania na 1:1.

Pod jego koniec nie zabrakło kontrowersji. Walczący o piłkę Raphinha wzbił się w powietrze i został kopnięty przez Alfonso Espino. Działo się to w polu karnym Rayo, ale sędzia główny José Luis Munuera Montero nie użył gwizdka.

Sytuacja wzbudziła duże poruszenie w mediach społecznościowych zwłaszcza wśród kibiców Barcelony.

Były arbiter Eduardo Iturralde González przyznał w programie „Carrusel Deportivo” na antenie Cadena SER, że jego zdaniem goście powinni otrzymać jedenastkę.

Byłaby ona świetną okazją do wyrwania zwycięstwa, a tak po remisie mają oni na koncie 31 punktów w tabeli ligi hiszpańskiej.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!