Joaquín najstarszym strzelcem hat-tricka w historii LaLiga

Źródło: LaLiga

38-letni Joaquín był bohaterem niedzielnego spotkania LaLiga pomiędzy Realem Betis a Athletic Club, notując hat-tricka.

Doświadczony skrzydłowy rozpoczął strzelanie w 2. minucie meczu, kiedy to wykorzystał dogranie z boku Emersona. W 11. minucie Hiszpan zamienił na gola podanie Álexa Moreno, a w 20. - wykończył rajd Lorena Moróna. Atakujący do skompletowania hat-tricka potrzebował zatem tylko 18 minut.

Joaquín zanotował kapitalny występ, mając na karku dokładnie 38 lat i 140 dni. Tym samym zaliczył hat-tricka jako najstarszy zawodnik w historii LaLiga. Kapitan Betisu przebił osiągnięcie Alfredo Di Stéfano, który w… 1964 roku zdobył trzy bramki w jednym meczu, mając 37 lat i 255 dni.

Skrzydłowy jest ostatnio w wybornej formie. W dwóch poprzednich kolejkach trafiał do siatki w starciach z Valencią (2:1) oraz Mallorcą (2:1).

Jego dzisiejsze bramki również przyczyniły się do zwycięstwa Betisu, który wygrał z Athletikiem 3:2. Gole dla ekipy z Bilbao strzelili Iñaki Williams i Yuri Berchiche.

Zespół z Sewilli zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w tabeli LaLiga.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Thiago Motta osieroci Bolognę?! Trzyletnia umowa już czeka Thiago Motta osieroci Bolognę?! Trzyletnia umowa już czeka Juventus podjął decyzję w sprawie Massimiliano Allegriego. Pozostał tylko jeden dylemat Juventus podjął decyzję w sprawie Massimiliano Allegriego. Pozostał tylko jeden dylemat Lech Poznań pogrążony w wewnętrznym kryzysie Lech Poznań pogrążony w wewnętrznym kryzysie José Mourinho ma na stole ofertę! „Rozmawialiśmy dwie godziny” José Mourinho ma na stole ofertę! „Rozmawialiśmy dwie godziny” OFICJALNIE: Jesús Navas odchodzi z Sevilli. Koniec epoki! OFICJALNIE: Jesús Navas odchodzi z Sevilli. Koniec epoki! „To piłkarz o wielkim talencie”. Były trener wychwala nieoszlifowany diament Lecha Poznań „To piłkarz o wielkim talencie”. Były trener wychwala nieoszlifowany diament Lecha Poznań „Liczymy, że to skusi Erika Expósito do pozostania w Śląsku Wrocław” „Liczymy, że to skusi Erika Expósito do pozostania w Śląsku Wrocław”