Jean-Clair Todibo tłumaczy się z kuriozalnej reakcji w trakcie minuty ciszy

Jean-Clair Todibo tłumaczy się z kuriozalnej reakcji w trakcie minuty ciszy fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com
Źródło: RMC Sport

Jean-Clair Todibo zabrał głos na temat swojego skandalicznego zachowania w trakcie minuty ciszy przed rozpoczęciem spotkania Francji z Holandią (2:1) w ramach eliminacji EURO 2024.

Przed rozpoczęciem październikowego terminu FIFA na rozegranie spotkań międzynarodowych rozpoczęły się brutalne walki pomiędzy palestyńską organizacją Hamas a Izraelem.

W międzyczasie na ulice wielu krajów wyszli zwolennicy powołania niepodległego państwa Palestyny, co doprowadziło do wywołania społecznych napięć. Z jednym z nich mieliśmy do czynienia we Francji, gdzie w wyniku ataku nożownika zginął nauczyciel w mieście Arras.

Z uwagi na te wydarzenia ogłoszono minutę ciszy przed eliminacyjnym meczem EURO 2024 pomiędzy Holandią a „Trójkolorowymi” w Amsterdamie.

W jej trakcie w niestosowny sposób zachował się Jean-Clair Todibo, który zaczął się śmiać, co uchwyciły kamery.

Na defensora OGC Nice spadła duża krytyka. W efekcie musiał on się wytłumaczyć z tego incydentu federacji i jednocześnie zdecydował się na osobiste zabranie głosu w tej sprawie.

- Chciałem się wytłumaczyć, biorąc pod uwagę skalę pojawiających się komentarzy. Interpretacja tej sytuacji jest dość szalona. Nie uważam, że jestem niegrzecznym chłopcem. Podczas minuty ciszy zaśmiałem się nerwowo, ale w żadnym wypadku nie kpiłem z powagi sytuacji - zapewnił 23-letni piłkarz.

Tłumaczenie autora asysty w siedmiu występach w tym sezonie na boiskach Ligue 1 przed przedstawicielami krajowego futbolu, połączone ze wsparciem reprezentacyjnych kolegów, okazało się wystarczające do tego, żeby pozostał on na zgrupowaniu kadry i był brany pod uwagę przy ustalaniu składu na towarzyski mecz ze Szkocją.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Strzelił cztery gole Realowi Madryt, latem zaliczy głośny transfer?! Wyborowa lista życzeń Strzelił cztery gole Realowi Madryt, latem zaliczy głośny transfer?! Wyborowa lista życzeń Gabigol namieszał. Paradował w koszulce odwiecznego rywala, nie dostanie nowego kontraktu Gabigol namieszał. Paradował w koszulce odwiecznego rywala, nie dostanie nowego kontraktu Artem Dowbyk z hitowym transferem wewnątrz LaLigi?! Autor 21 goli na szczycie listy życzeń Artem Dowbyk z hitowym transferem wewnątrz LaLigi?! Autor 21 goli na szczycie listy życzeń Wszystko jasne! Fabrizio Romano z gorącą informacją w sprawie Radosława Majeckiego Wszystko jasne! Fabrizio Romano z gorącą informacją w sprawie Radosława Majeckiego Julen Lopetegui wraca do pracy. „Totalne porozumienie” z nowym klubem Julen Lopetegui wraca do pracy. „Totalne porozumienie” z nowym klubem Pep Guardiola w pięknym stylu żegna Jürgena Kloppa. „Będzie mi go brakować. Pomógł mi wiele razy” [WIDEO] Pep Guardiola w pięknym stylu żegna Jürgena Kloppa. „Będzie mi go brakować. Pomógł mi wiele razy” [WIDEO] Radomiak Radom wybrał nowego trenera. „Umowa na sześć dni” Radomiak Radom wybrał nowego trenera. „Umowa na sześć dni”