HISTORYCZNY mecz Valentina Castellanosa przeciwko Realowi Madryt [WIDEO]

HISTORYCZNY mecz Valentina Castellanosa przeciwko Realowi Madryt [WIDEO] fot. TV
Patryk Krenz

Dzisiejszego wieczoru Andrij Łunin i kibice Girony nie zapomną nigdy. Napastnik katalońskiej drużyny, Valentin „Taty” Castellanos, wbił Realowi Madryt cztery gole, przechodząc do historii.

Wiara w obronę tytułu mistrzowskiego w szeregach Realu Madryt praktycznie wyparowała. Przewaga FC Barcelony jest zbyt duża, ale to nie oznacza, że madrycka ekipa może całkowicie opuścić rozgrywki ligowe.

Trzecie w tabeli Atlético Madryt napiera na „Królewskich”, walcząc o drugie miejsce. W ostatnim spotkaniu podopieczni Diego Simeone przegrali z „Dumą Katalonii”. Drużyna Carlo Ancelottiego mogła zatem zwiększyć swoją przewagę nad lokalnym rywalem do ośmiu punktów. Na drodze giganta z Estadio Santiago Bernabeu stanęła Girona, a raczej jej napastnik Valentin „Taty” Castellanos.

Argentyńczyk w pierwszej połowie meczu na Estadio Municipal de Montilivi zdobył dwie bramki. Na trafienia 24-latka z Mendozy odpowiedział golem Vinícius Júnior. W drugiej części widowiska wychowanek Club Universidad de Chile utrzymał tę strzelecką częstotliwość.

Castellanos w 46. minucie celebrował hat-tricka, by nieco ponad kwadrans później pokonać Andrija Łunina po raz czwarty. Real był w stanie dodać do swojego dorobku tylko trafienie Lucasa Vázqueza, co oznaczało wynik 4-2.

Przed tym meczem 24-latek miał na koncie siedem ligowych trafień. Kilka tygodni temu zmarnował nawet dogodną sytuację w starciu z FC Barceloną. Z Realem Madryt nie popełnił tego błędu.

Napastnik Girony dołączył zatem do Josepa Samitiera, Eulogio Martineza, Diego Milito i Roberta Lewandowskiego.

Wspomniana czwórka również w przeszłości czterokrotnie zapisała się na listę strzelców w konfrontacji z 35-krotnym mistrzem Hiszpanii.