Wieczysta Kraków rozbiła rywala. Znakomita seria trwa [WIDEO]

Wieczysta Kraków rozbiła rywala. Znakomita seria trwa [WIDEO] fot. Krzysztof Porebski / PressFocus

Wieczysta Kraków pokonała Wisłokę Dębica 5:1, robiąc kolejny krok w kierunku awansu do II ligi.

Wieczysta Kraków podejmowała Wisłokę Dębica w sobotę na swoim stadionie. Potyczka zaczęła się od szybkiego trafienia dla gospodarzy. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Dawid Kiedrowicz, który popisał się skutecznym płaskim uderzeniem z obrębu pola karnego.

W 35. minucie bramkę dla gości zdobył Damian Łanucha i wydawało się, że przyjezdni mogą powalczyć o punkty. Odpowiedź krakowian, a konkretnie rzecz ujmując Karola Danielaka, była jednak natychmiastowa.

W drugiej połowie Wieczysta podkreśliła swoją wyższość nad rywalem poprzez gole Denysa Faworowa, Konrada Kasolika oraz Michała Fidziukiewicza. W efekcie pokonała ekipę z województwa podkarpackiego 5:1.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Sławomira Peszki mają na koncie 69 punktów w tabeli czwartej grupy III ligi. Aktualnie (kolejka jeszcze trwa) wyprzedzają drugą Siarkę Tarnobrzeg o 13 „oczek”. Wieczystej zostało do rozegrania sześć meczów do końca sezonu.

Nieustannie godna podziwu jest jej seria pod wodzą 39-latka. To już 20 ligowych spotkań bez porażki. W tym czasie zespół zanotował 17 wygranych i trzy remisy.

W następnej kolejce zmierzy się on u siebie z Sokołem Sieniawa. Starcie zaplanowano na następną sobotę, początek o 12:00.