Wieczysta Kraków odpadła z pucharu [WIDEO]

Wieczysta Kraków odpadła z pucharu [WIDEO] fot. CF Sport
Źródło: CF Sport

Wieczysta Kraków odpadła z Małopolskiego Pucharu Polski po meczu 1/8 finału z Wiślanami Jaśkowice.

Wieczysta Kraków i Wiślanie Jaśkowice rywalizują w czwartej grupie III ligi. Drużyny zajmują obecnie pierwsze oraz ósme miejsce w tabeli. W środę mierzyły się one w innych rozgrywkach, a mianowicie w Małopolskim Pucharze Polski.

W kadrze drużyny prowadzonej przez Sławomira Peszkę zabrakło między innymi Michała Pazdana, Rafała Pietrzaka, Jacka Góralskiego, Michała Trąbki czy Manuela Torresa. Jeszcze przed upływem 10 minut zaczęła ona grać w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Kacper Skrobański. Był to efekt faulu na wychodzącym na czystą pozycję Monsuru Adisie.

Wiślanie objęli prowadzenie w 25. minucie za sprawą gola Grzegorza Marszalika, który popisał się świetnym strzałem z dystansu.

W 55. minucie trafieniem odpowiedział na to Maciej Jankowski, który wszedł na murawę z ławki rezerwowych. Napastnik umieścił piłkę w siatce po uderzeniu z bliskiej odległości.

O awansie do ćwierćfinału MPP decydował konkurs rzutów karnych. W nim jedenastek nie wykorzystali Jankowski (obrona Szymona Brańczyka) oraz Jakub Bąk (nie trafił w światło bramki) i to Wiślanie mogą cieszyć się z wywalczenia promocji do najlepszej ósemki.

W tym sezonie Wieczysta występowała w centralnym Pucharze Polski. W pierwszej rundzie uległa ekstraklasowemu Piastowi Gliwice 0:4. Z uwagi na środową porażkę wiadomo już, że w kolejnym nie wezmą w nim udziału.