Bayer Leverkusen ustanowił nowy rekord! Ten licznik się nie zatrzymuje [WIDEO]

Bayer Leverkusen ustanowił nowy rekord! Ten licznik się nie zatrzymuje [WIDEO] fot. Vitalii Vitleo / Shutterstock.com

Bayer Leverkusen zremisował z AS Romą 2:2, przedłużając swoją serię spotkań bez porażki do 49 we wszystkich rozgrywkach. Zespół dowodzony przez Xabiego Alonso awansował do finału Ligi Europy.

Bayer Leverkusen gonił marzenia. Po zdobyciu pierwszego w historii klubu mistrzostwa Niemiec podopieczni Xabiego Alonso z każdym kolejnym spotkaniem śrubowali rekord meczów bez porażki.

Przed czwartkowym starciem z AS Romą licznik ten wskazywał na 48 potyczek bez przegranej we wszystkich rozgrywkach, co oznaczało zrównanie się pod tym względem z Benficą, która ustanowiła identyczny rekord w okresie od grudnia 1963 do lutego 1965 roku.

„Aptekarze” przystępowali do rewanżu przeciwko włoskiej ekipie z dwubramkową zaliczką z pierwszej konfrontacji. W dodatku tym razem mogli liczyć na znacznie większe wsparcie ze strony własnych kibiców, bowiem byli gospodarzem zawodów.

Serca ich sympatyków zaczęły jednak bić coraz szybciej, kiedy w 43. oraz 66. minucie rzuty karne na dublet zamienił Leandro Paredes. Argentyńczyk skutecznie wyegzekwował „jedenastki”, doprowadzając do remisu w dwumeczu.

Bayer zdążył przyzwyczaić już nas do takich sytuacji, dlatego raczej nikogo nie zdziwiło, kiedy w 82. minucie na tablicy wyników było już 1:2 po niefortunnym trafieniu samobójczym, którego autorem został Gianluca Mancini.

W końcówce oba zespoły liczyły na kolejnego gola. AS Roma potrzebowała go, żeby doprowadzić do dogrywki, z kolei gospodarze, aby przedłużyć serię spotkań bez porażki.

Choć znów wydawało się, że „Aptekarze” w końcu przegrają po raz pierwszy od 27 maja, wtem do akcji wkroczył Josip Stanišić. Chorwat strzelił na 2:2 i przedłużył kapitalną serię meczów bez porażki mistrza Niemiec do 49, ustanawiając pod tym względem nowy rekord na europejskiej scenie.

Bayer Leverkusen awansował do finału Ligi Europy, gdzie zmierzy się z Atalantą.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Radosław Majecki z nowym kontraktem w AS Monaco OFICJALNIE: Radosław Majecki z nowym kontraktem w AS Monaco OFICJALNIE: Oto nowy menedżer Liverpoolu. Następca Jürgena Kloppa OFICJALNIE: Oto nowy menedżer Liverpoolu. Następca Jürgena Kloppa Odejście z FC Barcelony na rękę... Xaviemu?! Odejście z FC Barcelony na rękę... Xaviemu?! OFICJALNIE: Radomiak Radom ma nowego trenera. Niecodzienna sytuacja OFICJALNIE: Radomiak Radom ma nowego trenera. Niecodzienna sytuacja Lukas Podolski uderza w rodzimy klub po spadku: To nie może tak dalej wyglądać Lukas Podolski uderza w rodzimy klub po spadku: To nie może tak dalej wyglądać Aston Villa blisko pierwszego transferu po wywalczeniu awansu do Ligi Mistrzów Aston Villa blisko pierwszego transferu po wywalczeniu awansu do Ligi Mistrzów Jacek Góralski podzielił się wiadomością od byłego trenera. „To jest dla mnie najważniejsze w tym sporcie” Jacek Góralski podzielił się wiadomością od byłego trenera. „To jest dla mnie najważniejsze w tym sporcie”