Southampton blisko rekordu Premier League. Osiem bramek na St Mary's! [WIDEO]

Southampton blisko rekordu Premier League. Osiem bramek na St Mary's! [WIDEO] fot. Transfery.info
Marek Ratkiewicz

Porażka w futbolu, prędzej czy później, jest nieunikniona - temu stwierdzeniu nie odważy się zaprzeczyć chyba nikt.

Dzisiejszą postawę piłkarzy Sunderlandu w meczu z Southampton zdecydowanie lepiej opisują jednak znacznie mocniejsze określenia jak "blamaż" czy "katastrofa" - bramkarz musiał wyciągać piłkę z własnej siatki aż ośmiokrotnie.

"Święci" odnotował tym samym najwyższe zwycięstwo w historii swoich występów w najwyższej klasie rozgrywkowej, które pozwoliło zespołowi zachować trzecią lokatę w ligowej stawce.

Będący w świetnej dyspozycji Graziano Pelle umieścił piłkę w siatce dwukrotnie, zaś Dušan Tadić, inny z imponujących letnich nabytków Koemana, strzelił jedną bramkę i asystował przy czterech kolejnych. Tym samym zespół odbił się po ostatniej porażce z Tottenhamem Hotspur, doznanej przed przerwą na mecze reprezentacyjne.  "Święci"  wygrali siedem ze swoich ośmiu spotkań we wszystkich rozgrywkach, podczas gdy Sunderland komplet punktów zgarnął zaledwie jednokrotnie.

Spotkania do udanych z pewnością nie zaliczy przede wszystkim argentyński obrońca Santiago Vergini, który z niewytłumaczalnego powodów w 12. minucie uderzył piłkę z woleja w kierunku golkipera swojej drużyny. Przed przerwą Sunderland stracił kolejne dwa gole - autorstwa Pelle i Corka.

W drugiej odsłonie było już tylko gorzej, najpierw na listę "niechlubnych strzelców samobójczych" do Verginiego dołączył Bridcutt. Następnie swoją drugą bramkę w meczu po świetnym podaniu Tadicia strzelił Pelle. Na dwanaście minut przed końcem spotkania na listę strzelców wpisał się sam serbski pomocnik, z zimną krwią wykorzystując błąd Mannone. Za sprawą Tadicia po jednym trafieniu zaliczyli również dwaj rezerwowi - Victor Wanyama i Sadio Mane.

Podopiecznym Koemana zabrakło jednego gola do wyrównania rekordu Premier League, ustanowionego przez Manchester United w 1995 roku zwycięstwem z Ipswich Town 9-0.

Gwiazdy "Świętych" po meczu:

Po meczu prowokacyjne zdjęcie z "pechowym" Santiago Verginim zrobił sobie jeden z kibiców "Świętych", czym podzielił się na Twitterze, dodając żartobliwie, że zawodnik uderzył go po zaprezentowanym geście.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gonçalo Feio z prezentem dla pracowników Legii Warszawa Gonçalo Feio z prezentem dla pracowników Legii Warszawa Skrzydłowy odejdzie z Wisły Kraków?! Jest celem transferowym Skrzydłowy odejdzie z Wisły Kraków?! Jest celem transferowym Dwóch kandydatów na nowego trenera Bayernu Monachium [L'Equipe] Dwóch kandydatów na nowego trenera Bayernu Monachium [L'Equipe] Ekstraklasa: Składy na Korona Kielce - Radomiak Radom [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Korona Kielce - Radomiak Radom [OFICJALNIE] Bayer Leverkusen może powalczyć o transfer reprezentanta Polski Bayer Leverkusen może powalczyć o transfer reprezentanta Polski OFICJALNIE: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański znowu razem, ale w nowej roli OFICJALNIE: Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i Łukasz Fabiański znowu razem, ale w nowej roli Jacek Magiera przed spotkaniem z Legią Warszawa. „Biorę to w ciemno” Jacek Magiera przed spotkaniem z Legią Warszawa. „Biorę to w ciemno”